Експертиза давності документу

Експертиза давності документуЕкспертиза документів на встановлення давності виконання і відповідності дати підписів, печаток, тексту даті, зазначеній на документі (фізико-хімічна експертиза з визначення віку реквізитів документів) – це дослідження хімічного складу матеріалів листа (записи, виконані кульковими і гелевими ручками, відбитки штампів і печаток виконані штемпельними чорнилом, тексти виконані струменевими принтерами) на предмет встановлення в них хімічних компонентів таких як бензиловий спирт, феноксіетанол, триетиленгліколь, гліцерин та ін. За результатами дослідження цих компонентів встановлюється вік матеріалу листа.

Зазначені хімічні компоненти є широко поширеними компонентами, які входять до складу багатьох матеріалів та об’єктів: лакофарбові матеріали, парфумерно-косметична продукція, лікарські препарати, вина і виноматеріали, пластмаси, технічні рідини і миючі засоби та ін. Дослідження таких компонентів проводяться у виробничих і наукових хімічних лабораторіях, тобто проведення таких досліджень недержавними експертними установами не суперечить Закону України “Про судову експертизу”.

Об’єктами дослідження можуть бути:

– Записи та підписи, виконані кульковими чи гелевими ручками;

– Відбитки печаток і штампів виконані штемпельним чорнилом;

– Друковані тексти виконані струменевими принтерами.

Підготовка матеріалів для експертизи:

–  для дослідження надаються  оригіналами документів;

– для дослідження придатні документи, які містять не менше 4 см штриха матеріалу листа нормальної насиченості (дрібні запису, дописки, підписи слабку насиченість до дослідження непридатні);

– для дослідження потрібен дозвіл на пошкодження досліджуваних записів (підписів), оскільки методи встановлення віку реквізитів базуються на руйнуючих фізико-хімічних методах дослідженнях матеріалів листа.

Дослідження щодо встановлення давності виготовлення документів в Нашому центрі проводяться на сучасному обладнанні в атестованій хімічній лабораторії, відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Використовуються атестовані методи та методики, в тому числі впроваджені в експертну практику.

Експертиза давності документа у ТОВ «Київський експертно-дослідний центр» здійснюється судовим  експертом, який має вищу хімічну освіту, здобув  кваліфікацію судового експерта за спеціальністю 2.2 «Дослідження матеріалів документів», атестований Міністерством юстиції України, внесений в державний Реєстр атестованих судових експертів, має досвід виконання експертних досліджень та експертиз по встановленню віку матеріалів письма  з 2007 року; відповідальний виконавець двох наукових робіт в галузі судової експертизи, які внесені до державного реєстру атестованих експертних методик, автор наукових статей в галузі судової експертизи, які рекомендовані до використання.

Будь-які питання, які виникли у Вас по умовам проведення експертизи (досліждення), особливостям підготовки матеріалів, вартості, правильності постановки питань, можно задати нашим менеджерам, зателефонувавши за номером: 

                   (044) 270-53-20       (044) 362-29-45        067 – 153-20-47

або   заповнити  бланк заявки  на сайті

або    приїхати безпосередньо в офіс:                     01601 м. Київ, пров. Рильський, 10, офіс 1  

(попередньо зателефонувавши співробітникам нашого центру та узгодити час відвідування офісу, для максимально комфортного спілкування з Вами).